Schronisko dla zwierząt Wrocław

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu powstało w 1962 roku. Założyli je, wkładając w to wielką pracę i entuzjazm działacze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu.

Przez cały czas swego istnienia Schronisko prowadzone było przez TOZ. A utrzymywane głównie z dotacji przyznawanej przez Urząd Miasta Wrocławia. A także z darów sponsorów. W 2010 roku Schronisko zostało przeniesione z ulicy Skarbowców do nowopowstałego obiektu przy ulicy Ślazowej 2.

We wrocławskim schronisku dla bezdomnych zwierząt znajduje się około 170 psów oraz 180 kotów. Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Ślazowej jest otwarte przez siedem dni w tygodniu.

Misją schroniska jest nieść każdego dnia pomoc tym, którzy nie są w stanie sami sobie poradzić w świecie człowieka — zwierzętom. Zwierzęta, które trafiają do schroniska, bardzo często są zaniedbane bądź w ciężkim stanie. Schronisko stara się im jak najlepiej pomóc – odkarmić, wyleczyć i oddać do adopcji.

Schronisko dla psów

W schronisku dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu przy ulicy Ślazowej 2 na adopcję czeka sporo psów i kotów. Do schroniska trafiają zwierzęta z różnych domów i z różną przeszłością. Niektóre z nich są małe i bezbronne, inne nieco starsze. Jednak wszystkie – bez względu na wiek i na swój sposób doświadczone przez życie.

Urząd Miasta oraz Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu zachęcają, by przyszli właściciele przy wyborze psa lub kota korzystali z pomocy specjalnej ankiety.

Od 1 stycznia 2018 r. przed adopcją zwierzaka należy wypełnić ankietę przedadopcyjną. Jej celem jest przede wszystkim to, by uniknąć nieprzemyślanych decyzji. Adopcja zwierzęcia jest poważnym zamysłem i wymaga dłuższego zastanowienia – nie można przy tym postępować pochopnie.

Ankietę można pobrać i wypełnić na miejscu (schroniskowe Biuro Adopcji). Inną możliwością jest ściągnięcie jej z portalu wroclaw.pl wypełnić. A także przynieść uzupełniony dokument do Biura Adopcji wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. O wydaniu zwierzęcia ostatecznie decydują pracownicy schroniska

Adopcja zwierzaka we Wrocławiu

  1. Przygotuj smycz i obrożę  bądź transporter dla kota (w zależności od tego, jakie chcesz adoptować zwierzę). Wybierz dzień, w którym będziesz miał dużo wolnego czasu i przyjedź do naszego Schroniska (ulica Ślazowa 2, Wrocław);
  2. Podejdź do Biura Adopcji celem wypełnienia ankiety przedadopcyjnej, po czym przekaż ją Pracownikowi tam pracującemu. Przejdź się po Schronisku i wybierz zwierzę, które Cię zainteresuje. Zapisz numer boksu, w którym się znajduje (w przypadku psów), a o koty pytaj opiekunów Kociarni. Więcej informacji na temat konkretnych zwierząt uzyskasz w Biurze Adopcji;
  3. Jeśli pies, którego wybrałeś, jest gotowy do adopcji – weź go na spacer przedadopcyjny. Zapoznaj się z nim i zdecyduj, czy jest to zwierzę, które chcesz wziąć do domu. Jeśli wybrałeś kota, to poproś pracownika o umieszczenie go w transporterze i przyjdź z nim do Biura Adopcji;
  4. Z wybranym kotem bądź psem przyjdź do Biura Adopcji. Podpiszesz umowę adopcyjną, do której spisania potrzebny jest Twój dowód osobisty;
  5. Jeżeli chcesz adoptować zwierzę nie zapomnij, zabrać ze sobą smyczy oraz obrożę dla psa. A także kocyk dla szczeniaka lub koszyk czy torbę dla kota. A dla większego psa należy mieć przy sobie kaganiec. Jeżeli wybrane zwierzę zachoruje w czasie 14 dni od daty zabrania go ze schroniska. To wtedy może być leczony bezpłatnie przez lekarza schroniskowego.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *