Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu należy do największych i najpopularniejszych w Polsce.  W 2018 roku Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu odbędzie się w dniach 23.11 – 31.12.2018. Jarmark Bożonarodzeniowy zlokalizowany jest na Rynku, Placu Solnym i częściowo na ulicy Oławskiej i Świdnickiej. Wszystkie te miejsca wyłączone są z ruchu kołowego. To ogromna strefa dla pieszych.

Wizyta na jarmarku to wielka frajda zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Warto się jednak wybrać na Rynek w dzień powszedni. Gdyż w weekend spory tłum może przeszkadzać w zabawie. Tworzą się wtedy spore korki do atrakcji czy kolejki przy budkach z jedzeniem. Drewniane stoiska otwarte będą codziennie w godzinach 10-21.

Atrakcje dla dzieci

W Bajkowym Lasku będą czekać karuzele – zarówno dla maluszków, jak i starszych dzieci. A także bajki, których można posłuchać przy drewnianych budkach. W środku znajdują się inscenizacje przedstawiające bohaterów bajek m.in. Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka czy Kopciuszka.

W pobliżu Pręgierza obok tradycyjnego Świątecznego Wiatraka pojawi się nowy domek. Gdzie w godzinach przedpołudniowych dzieci z przedszkoli będą mogły wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych malowania bombek. A także będą mogły skorzystać z karuzeli znajdujących się w przestrzeni Jarmarku. Przy Pomniku Fredry zawita Kraina Krasnali i Reniferów. Przy strzeżonym przez Krasnali latarników piętrowym Domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala. Do którego będzie można wejść i wykonać pamiątkową fotografię.  A przy wrocławskiej choince pojawi się nowość dla najmłodszych – dziecięca karuzela „Rudolf i przyjaciele”.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

Przełom listopada i grudnia to właśnie ten czas w roku, kiedy na wrocławskim Rynku rozpoczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy. Wiele osób czeka na ten moment z utęsknieniem, gdyż oświetlenie tamtejszych uliczek nadaje scenerii magicznego klimatu.

Jarmark jest otwarty już od godziny 10: 00. Natomiast najbardziej oblegany staje się wraz ze zmierzchem. I jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ jak wiadomo- Wrocław nocą jest najpiękniejszy.  Wtedy Jarmark rozbłyska kolorowymi światełkami. Jedno okrążenie wokół wszystkich stoisk jest niewystarczające. Ponieważ każde stoisko oferuje nam coś innego i godnego uwagi.

Jarmark Bożonarodzeniowy to miejsce szczególne dla smakoszy, którzy pośród dostępnych przysmaków znajdą aromatyczne słodkości i wykwintne specjały. Na Jarmarku drewniane lady uginają się od smakołyków takich jak czekoladowy kebab, węgierski kołacz. Z pewnością nie zabraknie też tradycyjnych oscypków z żurawiną, pieczonych kasztanów. A także regionalnych, polskich i litewskich wędlin.

Z roku na rok coraz więcej pojawia się też wystawców z regionalnymi produktami – miodami, dżemami czy wyrobami mięsnymi. Pod choinką, która góruje nad Jarmarkiem warto się napić gorącej czekolady. A także pysznego rozgrzewającego grzanego wina.

Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. W pięknych, drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. W tym roku na Jarmarku pojawi się też wyjątkowa biżuteria, ozdobne lniane torby i worki z kolorowymi motywami. A także świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, naturalne kosmetyki. Jak i również rękodzielnicze artykuły dekoracyjne.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *