Capitol Wrocław

Teatr Muzyczny Capitol to jedna z najbardziej popularnych instytucji kulturalnych tego typu w całej Polsce. Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu jest teatrem miejskim. A także jednostką kulturalną Samorządu Miasta Wrocławia.  W tym budynku przedwojennym mieści się kinoteatr Capitol z 1929 roku. W wyniku gruntownej przebudowy w latach 2011-2013 tatr został czterokrotnie powiększony. A przy tym zyskał najnowocześniejszą technologię sceny. A jego najpiękniejsze w Polsce – modernistyczne wnętrze odrestaurowano z niezwykłą pieczołowitością. Capitol ma teraz europejską klasę i styl.

Misją teatru publicznego jest prezentowanie publiczności dzieł nowych, ciekawych, niebanalnych. A także odkrywczych, które będą kształtować smak i wrażliwość artystyczną widzów. Teatr wystawia również spektakle dla widzów dorosłych i dla dzieci. Od spektakli rozrywkowych, broadwayowskich musicali po adaptacje polskiej i światowej literatury. Teatr Capitol to także miejsce wielu innych wydarzeń artystycznych, spotkań i koncertów, wieczorków tanecznych i kabaretowych.

Teatr Capitol

Capitol we Wrocławiu jest teatrem miejskim – jednostką kulturalną Samorządu Miasta Wrocławia – mieszczącym się w budynku przedwojennego kinoteatru Capitol z 1929 roku. W wyniku gruntownej przebudowy w latach 2011-2013 został ponad czterokrotnie powiększony. A także zyskał najnowocześniejszą technologię sceny, a jego modernistyczne wnętrze odrestaurowano.

Po przebudowie teatru scena Capitolu została powiększona o dawne podwórko, jest głębsza i wyższa. A możliwości techniczne teatru są nieporównanie większe. Capitol dysponuje teraz m.in. ruchomymi zapadniami, sceną obrotową, podnoszoną i opuszczaną fosą orkiestry oraz nowoczesną technologią sceny. Teatr ma również nowe sale prób, garderoby i magazyny, których dotąd brakowało. Do nowej siedziby przeniosły się też biura administracji teatru.

Zmienił się również wygląd fasady teatru. Stanowi ją dziś pięciokondygnacyjny gmach. Z efektownym przeszkleniem w elewacji frontowej, nawiązującym do fasady dawnego kinoteatru, znacznie powiększone zostały przestrzenie foyer dla widzów.

Powierzchnia całkowita teatru powiększyła się po przebudowie ponad czterokrotnie – z 4 tys. m2 do 18 tys. m2. Przybyło miejsc na widowni, która aktualnie może pomieścić 735 widzów. A także jest możliwość dostawienia 27 miejsc siedzących na scenie. Pojawiła się też druga, nowa kameralna sala, zwana Sceną Ciśnień.

Wchodząc zaś do obiektu głównym wejściem od ulicy Piłsudzkiego trafiamy na przestronne, przykryte szklanym dachem teatralne Podwórko. Ze starannie odrestaurowaną, wyeksponowaną fasadą części zabytkowej. A także największą ścianą żywych roślin w mieście. Podwórko Capitolu jest miejscem spotkań. Gdzie można posiedzieć przy kawie, poczytać prasę, książkę lub poserfować w internecie. Tutaj znajdują się również kasy oraz zejście do Sceny Ciśnień.

Repertuar Teatru Capitol

Teatr Muzyczny Capitol to teatr, który wystawia spektakle dla widzów dorosłych i dla dzieci. W ofercie znajdują się przedstawienia rozrywkowe, musicale dla dorosłych i dzieci. A także klasyczne adaptacje światowej literatury.

Do najpopularniejszych spektakli Capitolu należą m.in. „Hair”, „Nine”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami”, „Trzej muszkieterowie”. Na scenie Teatru Muzycznego wystawiane są także oryginalne „Liżę twoje serce”, „Ja, Piotr Rieviere…”, czy „Mistrz i Małgorzata”.

Repertuar teatru Teatr Muzyczny CAPITOL

 • Blaszany bębenek – 6 do 21 października 2018;
 • Novecento – 13 i 14 październik 2018;
 • Mistrz i Małgorzata – 25, 26, 27, 28 październik 2018;
 • Nasza Mama Czarodziejka – 17, 18, 19, 20 październik 2018;
 • O tym, co rękę na bęben podnosi – 17 październik 2018;
 • Uspokój się, jesteś w Teatrze — Seans relaksacyjny – 7 – 28 października 2018;
 • Żona potrzebna od zaraz – 8 październik godz. 17: 30 oraz 20:30;
 • Najpiękniejsze melodie świata – 14 październik godz. 19:00;
 • Krzesimir Dębski – Muzyka filmowa – 15 październik godz. 19:00;
 • Tydzień nie dłużej – 22 październik godz. 17: 30 oraz 20:00;
 • Chcesz się bawić? Zadzwoń! – 29 październik godz. 17: 00 oraz 20:00;
 • Nie tylko STRAUSS GALA! – 25 listopad godz. 17:00;
 • Dziwna para – 26 listopad godz. 17: 00 oraz 20:00;
 • Michał Szpak z zespołem — Dreamer Tour – 17 grudzień godz. 19:00;
 • Katarzyna  Dondalska — Wirtuozowski świat muzyki – 03 czerwca 2019 godz. 19:00.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *