Aquapark Wrocław

Aquapark Wrocław to ulubione miejsce wypoczynku i rekreacji wrocławian. Ten kompleks basenowy istnieje od 2008 roku. To także jeden z najlepszych i najchętniej odwiedzanych parków wodnych w Europie. Aquapark rocznie odwiedza ponad 1.500.000 gości.

Potężnych rozmiarów kompleks sportowo-rekreacyjny, położony blisko samego centrum miasta. Znajdziecie tutaj przeróżne atrakcje, takie jak m.in. leniwa rzeka, jacuzzi, zewnętrzny basen solankowy oraz baseny rekreacyjne i pływackie. Maluchy spędzą z kolei czas w specjalnie dedykowanej im strefie z basenem, brodzikiem. A także okrętem pływackim i armatkami wodnymi. Poza tym na terenie obiektu znajduje się ponad 12 saun z największym ogrodem zewnętrznym w Polsce. We wrocławskim kompleksie basenowym znajdziemy również tropikalną atmosferę i moc atrakcji. Liczne baseny o zróżnicowanej głębokości i temperaturze, wyzwalające adrenalinę zjeżdżalnie. W kompleksie mieści się także saunarium, basen sportowy, klub fitness wraz z siłownią.

Saunarium

W wyjątkowej scenerii Saunarium można oczyścić ciało i umysł, zregenerować siły i nabrać energii do działania. W parku wodnym czekają sauny fińskie suche, łaźnie parowe, biosaunę, łaźnię kamienną, sauny z aromaterapią.

W Aquapark Wrocław znajduje się także profesjonalnie wyposażone centrum fitness. W której skład wchodzi siłownia o powierzchni niemal 700 metrów kwadratowych. A także strefa fitness z szeroką ofertą zajęć grupowych.

Najmłodsi mają Dziecięcą Zatokę. To basen przeznaczony dla rodziców z małymi dziećmi. Po szalonym dniu spędzonym w Aquaparku można zjeść w restauracji  zdrowy i smaczny obiad.

Aquapark cennik

Cennik biletów wstępu do Aquaparku we Wrocławiu podzielony jest na sekcje. W zależności od tego, czy dane ceny dotyczą wstępu na basen rekreacyjny, wstępu do części fitness. Oraz czy na siłownię lub saunarium. Klienci mogą wybierać tu pomiędzy biletami dwu- lub trzygodzinnymi oraz biletami całodniowymi. Istnieje również możliwość zakupu biletu na wszystkie cztery strefy. Osobny bilet obowiązuje wówczas jednak nadal na basen sportowy. A także na organizowane w nim zajęcia z aqua aerobiku i hydrocyclingu. Klienci mają również możliwość zakupu karnetów oraz specjalnych biletów grupowych czy rodzinnych. Poznajmy zatem cennik biletów wrocławskiego Aquaparku.

 • Bilety / Cały  obiekt — saunarium + baseny rekreacyjne + BASEN SPORTOWY + AQUAFitness + FITNESS + siłownia
 • Bilet normalny: 39 zł* (cały dzień), 29 zł (2 godziny);
 • Bilet ulgowy: 27 zł (cały dzień), 24 zł (2 godziny);
 • Bilet rodzinny (max. 2 osoby dorosłe i max. 2 dzieci od 3 do 18 lat): 89 zł (cały dzień), 69 zł (3 godziny);
 • Opłata za przedłużenie pobytu 1 os./ 1 min. – 0,60 zł;
 • Wejście grupowe (wejście obejmuje wyłącznie kompleks basenów rekreacyjnych) – 3 godziny – 26 zł;
 • Wypożyczenie pareo – 9 zł.
 • * Promocja trwa od 3.09.2018 do 3.01.2019

Biletem wstępu jest opaska z chipem w formie zegarka. Otwiera się nim i zamyka szafki w szatni, płaci za dodatkowe usługi oferowane na terenie obiektu. Dzieci do lat 12 mogą odwiedzać Aquapark Wrocław tylko pod opieką osób dorosłych (pełnoletnich). Osoby poniżej 18 lat powinny posiadać ważny dokument, potwierdzający wiek. Aquapark Wrocław jest miejscem przyjaznym osobom niepełnosprawnym.

Zjeżdżalnie w aquaparku

Nieocenionymi atrakcjami wrocławskiego Aquaparku są także zjeżdżalnie. Stanowiące źródło stałej rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wrocławski Park Wodny oferuje następujące zjeżdżalnie:

 • Black Hole – atrakcja przewidziana dla dzieci powyżej 130 centymetrów wzrostu. Jej długość wynosi 104 metry;
 • Turbo – zjeżdżalnia dla nieco starszych dzieci, wstęp od 150 centymetrów wzrostu. Długość zjeżdżalni wynosi 50 metrów;
 • Magic Eye – wstęp dla dzieci o wzroście powyżej 130 centymetrów. Zjazd odbywa się na specjalnych pontonach. Długość zjeżdżalni wynosi 186 metrów;
 • Skocznia High-Fly – atrakcja dostępna od 150 centymetrów wzrostu. Jej długość wynosi 24 metry;
 • Zjeżdżalnia rodzinna – strefa przewidziana dla rodzin z dziećmi od 4 roku życia. Jej długość wynosi 8 metrów;
 • Zjeżdżalnia dziecięca – atrakcja przeznaczona wyłącznie dla dzieci poniżej 8 roku życia. Jej długość wynosi 10,5 metra;
 • Zjeżdżalnia multimedialna – swoiste połączenie zjeżdżalni o charakterze rekreacyjnym ze specjalnymi efektami multimedialnymi. W postaci światła, dźwięku, kurtyn wodnych czy transparentnych elementów. Zakończeniem zjeżdżalni jest lądowisko w postaci truskawki o średnicy 6,45 metra. A tak z kolei trafia do konstrukcji nazywanej leniwą rzeką. Długość zjeżdżalni wynosi około 100 metrów. A start przejazdu odbywa się z najwyższego piętra (16,25 metrów!) specjalnie zaprojektowanej wieży. Zjeżdżalnia multimedialna jest niezwykle szybka. Prędkość zjazdu wynosi od 4 do 7 metrów na sekundę. A całościowy czas przejazdu wynosi około 20 sekund. Trasa zjazdu po drodze oferuje także 3 wirujące pętle. Warunkiem zjazdu na zjeżdżalni multimedialnej jest ukończenie 12 roku życia i posiadanie minimum 150 centymetrów wzrostu. Zjeżdżalnia przeznaczona wyłącznie dla osób, które potrafią pływać.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *